Пам’яті Кравченка Михайла Борисовича

03 жовтня 2024 року раптово, від важкої хвороби, на 68-ому році пішов з життя наш дорогий колега – Кравченко Михайло Борисович

Кравченко

Він пройшов гідний життєвий шлях від студента, аспіранта, інженера, стар­шого наукового співробітника до доктора технічних наук, професора кафедри кріо­генної техніки. Загальний науково-педа­гогічний стаж складає понад 40 років.

У 1978 р. закінчив з відзнакою Одеський технологічний інститут холо­дильної промисловості за спеціальністю «Холодильні та компресорні машини і установки» та здобув кваліфікацію інже­нера-механіка.

У 1989 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 2016 р. – докторську дисертацію за спеціальністю «Холодильна, вакуумна і компресорна техніка, системи кондиціювання» на тему «Науково-тех­нічні основи вдосконалення періодичних процесів тепло-масообміну в кріогенній техніці». У 2002 р. буд нагороджений медаллю «Відмінник освіти України».

У 2018 р. Михайло Борисович обійняв посаду професора кафедри кріогенної техніки, де він працював до останніх днів. Він був найкращим фахівцем у таких наукових напрямках як кріогенні технології розділення газових сумішей, адсорбційні технології розділення газових сумішей, методи досягнення температур в діапазоні від 120 К до 4,2 К, кріомедицина.

Михайло Борисович протягом багатьох років входив до складу спеціалізованої Ради Д 41.088.04, був членом редакційної колегії науково-технічного журналу Journal of Chemistry and Technologies. Ним опубліковано більше 80 наукових і навчально-методичних праць, отримано 17 патентів в галузі кріогенної техніки, кріогенних систем охолодження, виробництва біогазу.

Це була Людина з великої літери, високоосвічена, порядна, професіонал своєї справи. Життєлюбний, оптимістичний, завжди готовий дати пораду у найскладніших питаннях нашої науки, він підтримував і заряджав енергією оточуючих, його любили й поважали студенти та колеги.

Кравченко Михайло Борисович був відданим, надійним і чуйним другом; він завжди робив добро, любив свою сім’ю, професію, студентів. Світла пам’ять і добрі спогади про Михайла Борисовича назавжди залишаться в наших серцях. Колектив кафедри кріогенної техніки, університету висловлює глибокі співчуття рідним та близьким. Ми сумуємо разом з вами.

Прощання із Михайлом Борисовичем відбудеться 06 жовтня о 10:00 у Одеському крематорії, який розташований на вул. Академіка Глушко.